Shopping Cart

Zajęcia dla Dzieci "Survival Kids"

Edukacja na zewnątrz to przede wszystkim możliwość zdobycia nowego doświadczenia – gdy czegoś doświadczamy zapamiętujemy to na dłużej, niż gdy tylko o tym słyszymy. Nauka w plenerze pozytywnie wpływa na kształtowanie relacji z naturą, będąc jednocześnie profilaktyką chorób cywilizacyjnych. Atrakcyjne zajęcia pozwalają dzieciom lepiej poznać siebie nawzajem, a nauczycielom odkryć drzemiące w uczniach talenty.

Głównym założeniem takich wypraw jest m.in.:

Pokonywanie swoich ograniczeń podczas takiej wyprawy buduje poczucie własnej wartości i skuteczności, gdy dziecko decyduje się o podjęciu określonego zadania i motywuje do podjęcia tego działania. Dlatego też staramy się, aby każda wyprawa była ciekawa i zachęcająca do eksplorowania przyrody. Podczas każdych zajęć chcemy wpiąć element survivalu, czyli zapoznać dzieci ze sztuką przetrwania w lesie. Inspirujemy się także modelem edukacji na zewnątrz tzw.: „outdoor education”, wywodzi się z filozofii nauczania Johna Deweya.

Organizacja

Kiedy?

Zajęcia w plenerze odbywają się systematycznie w każdą sobotę w godz. 10:00 – 12:00/12:30

Gdzie?

Miejsce wypraw zmienne, szczegółowo informujemy na stronie fb Jestem. Szkoła Elementarna. Knurów ul. Rakoniewskiego (parking przy cmentarzu);  Nieborowice, ul. Mysia Góra 10.

Dla kogo?

Dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat wraz z opiekunem.

Jaki koszt?

25zł jednorazowo lub 90 zł karnet na 4 zajęcia.

Zapraszamy do zapisów